Training_Tweaks_LogoTraining_Tweaks_LogoTraining_Tweaks_LogoTraining_Tweaks_Logo
  • Sporter
    • Individuele begeleiding
    • Triathlon
    • Marathon
    • Trainingen
    • Workshop
    • Trainingszones
    • TT Atleten pagina
  • Trainer
    • Opleiding tot hardlooptrainer
    • Bijscholing & module hardlooptrainer
    • Workshop
  • Tarieven
  • Tips & Tweaks
  • Partners
  • Over
  • Contact
0

€0.00

✕

De (on)zin over melk

  • Home
  • Uncategorized
  • De (on)zin over melk
Nieuw: aanbod bestaande workshops door Training Tweaks
04/05/2016
Mijn tweede artikel op Transition.nl
10/05/2016

De (on)zin over melk

Voedingswaarde van een melkproduct

Voedingswaarde van een melkproduct

Lekker, een glas melk na een rondje hardlopen!

Wederom een interessante tweet van YLM sport science, dit keer over melk! De laatste jaren wordt er regelmatig positief en negatief geschreven over het drinken van melk. Het zou alleen goed zijn voor kinderen en niet voor volwassenen. Daarnaast zou het ook allergische reacties opleveren. Tot slot is het vet slecht voor de gezondheid. Dat laatste zit een kern van waarheid in.

Melkvet is een minder gezond vet omdat het veel verzadigde vetten bevat. Volle melk wordt dan ook afgeraden. Magere of halfvolle melk bevat daarentegen veel minder verzadigde vetten en wel de gezonde vitaminen en mineralen die een kind én volwassene nodig heeft. Daarnaast bevat het ook een aantal essentiële eiwitten die het lichaam nodig heeft om de opbouwprocessen in het lichaam te stimuleren.

De tweet van YLM sport science laat zien dat het op eenvoudige wijze bijdraagt aan het herstel na inspanning door hydratatie van het lichaam en het aanvullen van de eiwitten. Let wel op: hier gaat het om melk met weinig verzadigde vetten. Volle melk belemmert de snelle opname van eiwitten. Kortom, check de voedingswaarde van jouw melk voordat je het in het boodschappenmandje legt!

Slotopmerking: Hiermee wordt niet gezegd dat melk het beste hersteldrankje is na een rondje hardlopen. Het is een eenvoudige mogelijkheid waarbij vocht, eiwitten en micronutriënten worden aangevuld.

Wouter Dijkshoorn
Wouter Dijkshoorn

Related posts

IRONMAN ERIK
20/01/2023

(on)geladen trainen


Lees meer

Comments are closed.

Fitter worden? Triathlon coaching? Marathon begeleiding? Granfondo voltooien? Werken aan je techniek? Beter eten? Opgeleid worden tot hardlooptrainer? Workshop nodig? Slimmer trainen en coachen met Training Tweaks!

  • Diensten
  • Tips & Tweaks
  • Tarieven
  • Over
  • Contact
  • AVG wet

Contact

Training Tweaks
Burgemeester Hogguerstraat 1053
1064 EH Amsterdam
The Netherlands

+31 (0) 629210742

info@trainingtweaks.nl

© 2023 Betheme by Muffin group | All Rights Reserved | Powered by WordPress